avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate camigaby

Activitate camigaby

patronul refuza sa-mi primeasca concediul medical,il pot depune personal la cnas?
este normal sa imi platesc eu contributiile la fisc?pot pastra chitanta in original ?
sunt angajata la o firma cu jumatate de norma,acum sunt insarcinata in 21 saptamani si sunt in concediu medical pt sarcina cu risc de avort si inca cateva complicatii(hipertensiune arteriala,obezitate,etc)patronul ma ameninta ca ma concediaza chiar daca sunt in c medical,ca el nu este obligat sa ma tina in firma lui,imi spune sa-mi caut o alta firma la care sa-mi transfer contractul de munca,nu vrea sa plateasca c medical pe motiv ca acesta se deconteaza in termen de 7 luni de la data inregistrarii,va rog sa-mi spuneti ce pot face,unde pot merge sa rezolv aceasta problema?va multumesc!
am si eu o intrebare,sunt insarcinata in 21 de sapt,patronul ma ameninta ca ma concediaza chiar daca sunt in cm pt ca nu este obligat sa ma tina in firma,am sarcina cu risc de avort si inca alte cateva complicatii,m-a pus sa-mi platesc personal contributiile la fisc si nu doreste sa imi plateasca cm pe motiv ca se deconteaza dupa 7 luni,ce sa fac?unde trebuie sa merg sa rezolv aceste probleme