Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... este posibila concedierea in concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

este posibila concedierea in concediu medical

sunt angajata la o firma cu jumatate de norma,acum sunt insarcinata in 21 saptamani si sunt in concediu medical pt sarcina cu risc de avort si inca cateva complicatii(hipertensiune arteriala,obezitate,etc)patronul ma ameninta ca ma concediaza chiar daca sunt in c medical,ca el nu este obligat sa ma tina in firma lui,imi spune sa-mi caut o alta firma la care sa-mi transfer contractul de munca,nu vrea sa plateasca c medical pe motiv ca acesta se deconteaza in termen de 7 luni de la data inregistrarii,va rog sa-mi spuneti ce pot face,unde pot merge sa rezolv aceasta problema?va multumesc!
Vi s-a dat raspuns in acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...

p.s.
Acest topic se va inchide. Daca mai aveti nelamuriri puteti sa le postati in topicul unde ati scis initial problema dvs.