avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 747 soluții astăzi
Forum Activitate leonte.adia

Activitate leonte.adia

Buna ziua,

De o luna de zile incerc sa imi depun dosarul de somaj, dar o angajata a AJOFM Hunedoara din exces de zel sau lipsa de interes ma tot plimba pentru cate o hartie , pe langa faptul ca vorbeste foarte urat.
De fiecare data ceva nu e ok la dosar, dosar intocmit dupa indicatiile dansei.Refuza sa il inregistreze si sa ceara stagiul de cotizare de la AJOFM Galati , acolo unde are sediul firma la care am fost angajata.
Unde pot face o reclamatie doamnei angajate?
Multumesc.
Răspuns la discuția concediu risc maternal
multumesc..:)
Buna ziua,

Am si eu o problema si sper din suflet sa ma puteti ajuta.Medicul ginecolog mi-a dat o adeverinta pentru a ramane in concediu risc sarcina, dar angajatorul se tot eschiveaza.Ce pot face sa rezolv problema?Va scriu pasii care i-am urmat pana acum:
- am informat angajatorul in scris(printr-o cerere in care am solicita concediu risc sarcina linga care am atasat adeverinta si scrisoarea medicala de la medicul ginecolog), si intr-un final am primit-o semnata, stampilata si cu nr de inregistrare;
- apoi am intampinat alta problema - au spus ca ei nu au medic intreprindere si nu pot intocmi raportul de evaluare...dupa certuri si amenintari au intocmit un raport dar care nu este bun in sensul ca nu apare numele meu pe el si nici la ce riscuri sunt expusa, am luat legatura cu un medic de medicina muncii din hunedoara (trebuie sa precizez ca angajatorul este in galati iar eu lucrez la punctul de lucru din hunedoara), care dupa rugaminti mi-a intocmit un raport corect pe care l-am trimis prin fax sa il semneze , stampileze si sa il trimita inapoi, am adaugat si nta de informare tot pentru a fi stampilata si semnata.
De cand am trimis acestea ma evita , nu raspund la telefon, nici la mailuri.
Ce as putea face in cazul acesta, unde pot face o reclamatie...ma ajuta ca am raportul faxului?
Astept nerabdatoare un raspuns.

Multumesc anticipat!:(