avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate Ralys83

Activitate Ralys83

Buna ziua. Am o întrebare, va rog. In Iunie 2016 mi-am dat demisia (unde aveam o vechime de 7 ani). Am fost angajata la o firma cu 2 ore pe zi însă la un interval de o zi adica: in 16 Iunie ultima zi la fostul job, in 18 Iunie am fost angajata la actualul job. Daca ramân însărcinată acum, primesc indemnizație? Ma afectează într-un fel întreruperea aceea de o zi? Multumesc
Discuție Indemnizatie
Buna ziua. Am o întrebare, va rog. In Iunie 2016 mi-am dat demisia (unde aveam o vechime de 7 ani). Am fost angajata la o firma cu 2 ore pe zi însă la un interval de o zi adica: in 16 Iunie ultima zi la fostul job, in 18 Iunie am fost angajata la actualul job. Daca ramân însărcinată acum, primesc indemnizație? Ma afectează într-un fel întreruperea aceea de o zi? Multumesc
Discuție Invatamant
Buna ziua! Am absolvit Liceul pedagogic in 2002 , după care am urmat Facultatea de litere din cadrul Universității de Vest,Timișoara. Îmi spuneti, va rog, daca o sa lucrez ca si educatoare, îmi este recunoscuta facultatea ca sa fiu încadrata cu studii superioare sau sunt obligată sa urmez facultatea de științele educației? Sau ce alta soluție as avea dacă nu îmi este recunoscuta facultatea de litere(absolvita in 2007) in afara facultății de științele educației? Exista ceva cursuri ce echivalează sau master? Va mulțumesc