avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 997 soluții astăzi
Forum Activitate PaulNinno

Activitate PaulNinno

Buna Ziua imi cer scz pt deranj dar as dori un mic ajutor sub forma unei lamuriri .
Mi sa retinut permisul de conducere fiind-ca am refuzat testarea cu echilotestul din mana politistului motiv pandemie covid pt faptul ca nu mi sa putut confirma ca aparatul este steril virusul rezistantand pe suprafetele de plastic pana la 72 de ore , am acceptat sa mi se traga sange pentru analize , agentul mi-a retinut permisul si mi-a dat o dovada de 5 zile de circulatie si a spus sa-mi platesc analizele , eu i-am explicat ca nu am bani , atunci dansul mi-a sus ca raman fara permis pana o sa aibe politia bani sa-mi plateasca analizele adica nici-odata asa ca raman fara permis pana vine rezulatatul de la sange fiind-ca dansul nu-mi poate incheia procesul verbal si eu clar ca n-am sa pot depunde contestatie , intrebarea este eu am sa raman pieton cum a spus domnul agent sau politia rutiera e obligata sa-mi dea alta dovada de circulatie pana imi incheie procesul verbal ca sa pot depunde contestatia , metionez ca ... pe dovada mea de circulatie unde scrie ... prezenta dovada s-a elibera in baza procesului-verbal seria ; nu este trecut nimic adica linie , din data , nu este trecut nimic la fel linie pacat ca nu se poate atasa fisier ca as atasa dovada emisa de domnul agent

Cu stima ; Danuletiu Paul Ninno
Buna Ziua imi cer scz pt deranj dar as dori un mic ajutor sub forma unei lamuriri .
Mi sa retinut permisul de conducere fiind-ca am refuzat testarea cu echilotestul din mana politistului motiv pandemie covid pt faptul ca nu mi sa putut confirma ca aparatul este steril virusul rezistantand pe suprafetele de plastic pana la 72 de ore , am acceptat sa mi se traga sange pentru analize , agentul mi-a retinut permisul si mi-a dat o dovada de 5 zile de circulatie si a spus sa-mi platesc analizele , eu i-am explicat ca nu am bani , atunci dansul mi-a sus ca raman fara permis pana o sa aibe politia bani sa-mi plateasca analizele adica nici-odata asa ca raman fara permis pana vine rezulatatul de la sange fiind-ca dansul nu-mi poate incheia procesul verbal si eu clar ca n-am sa pot depunde contestatie , intrebarea este eu am sa raman pieton cum a spus domnul agent sau politia rutiera e obligata sa-mi dea alta dovada de circulatie pana imi incheie procesul verbal ca sa pot depunde contestatia , metionez ca ... pe dovada mea de circulatie unde scrie ... prezenta dovada s-a elibera in baza procesului-verbal seria ; nu este trecut nimic adica linie , din data , nu este trecut nimic la fel linie pacat ca nu se poate atasa fisier ca as atasa dovada emisa de domnul agent

Cu stima ; Danuletiu Paul Ninno
Buna Ziua imi cer scz pt deranj dar as dori un mic ajutor sub forma unei lamuriri .
Mi sa retinut permisul de conducere fiind-ca am refuzat testarea cu echilotestul din mana politistului motiv pandemie covid pt faptul ca nu mi sa putut confirma ca aparatul este steril virusul rezistantand pe suprafetele de plastic pana la 72 de ore , am acceptat sa mi se traga sange pentru analize , agentul mi-a retinut permisul si mi-a dat o dovada de 5 zile de circulatie si a spus sa-mi platesc analizele , eu i-am explicat ca nu am bani , atunci dansul mi-a sus ca raman fara permis pana o sa aibe politia bani sa-mi plateasca analizele adica nici-odata si raman fara permis pana vine rezulatatul de la sange fiind-ca dansul nu-mi poate incheia procesul verbal si eu clar ca n-am sa pot depunde contestatie , intrebarea este eu am sa raman pieton cum a spus domnul agent sau politia rutiera e obligata sa-mi dea alta dovada de circulatie pana imi incheie procesul verbal ca sa pot depunde contestatia , metionez ca ... pe dovada mea de circulatie unde scrie ... prezenta s-a elibera in baza procesului-verbal seria ; nu este trecut nimic adica linie , din data , nu este trecut nimic la fel linie

Cu stima ; Danuletiu Paul Ninno
Vineri noaptea spre Sambata dimineata in data de 26.06.2016 am fost furat din casa de un smart LG G4 in valoare de 1900 de lei achizitionat in urma cu 2 luni dintrun magazin , am fost la politie si am depus plangere , la plangere am atasat toate documentele telefonului ( fact + copie date identificare mobil adica seria IMEI ) telefonul poate fi identificat dupa seria IMEI domnul politist mia spus ca stie dar este neconstitutional sa procedeze asa, l-am intrebat cum adica este neconstitutional ??? Eu am achizionat telefonul din magazin , este propietatea mea personala , am acte care dovedesc acest lucru , eu cer sa mi se identifice telefonul ca sa poata fi recuperat fiind-ca este bunul meu personal cumparat in rate pe 3 ani de zile , mia spus ca ai pare rau el face dosarul si al trimite la procuror dar ma avertizeaza ca n-o sa se identifice telefonul din cauza ca este neconstitutional , ca telefonul nu a fost implicat in nici un caz major si in cazul asta ei n-au ce face ca este ilegal si ca identificarea telefonului incalca dreptul la intimitate , eu am intrebat la intimitatea cui incalca dreptul ca este bunul meu si ca insusi telefonul fiind furat prezinta obiectul unei infractiuni , cum poate sa fie ilegal sa-mi recupereze bunul furat , au mijloacele necesare , este bunul meu personal cumparat din magazin , exista o plangere ca a fost furat si sa mi se spuna ca n-au ce face si ca nu se poate legal face nimic ??? Doamne traim in tara lui papura voda ??? Hotii au mai multe drepturi ca noi muncitorii astia amarati care lucram pe un salar de 950 de lei , sunt fericit ca am reusit sa-mi cumpar un telefon si politia pe scurt imi spune til pot gasii dar este ilegal , daca banuiesti pe cineva spunene si pana una alta lasa un nr de contact ca o sa facem o cerere la procuratura dar nu-ti fa sperante ca n-o sa se aprobe
Vineri noaptea am fost furat din casa de un smart LG G4 in valoare de 1900 de lei achizitionat in urma cu 2 luni dintrun magazin , am fost la politie si am depus plangere , la plangere am atasat toate documentele telefonului ( fact + copie date identificare mobil adica seria IMEI ) telefonul poate fi identificat dupa seria IMEI domnul politist mia spus ca stie dar este neconstitutional sa procedeze asa, l-am intrebat cum adica este neconstitutional ??? Eu am achizionat telefonul din magazin , este propietatea mea personala , am acte care dovedesc acest lucru , eu cer sa mi se identifice telefonul ca sa poata fi recuperat fiind-ca este bunul meu personal cumparat in rate pe 3 ani de zile , mia spus ca ai pare rau el face dosarul si al trimite la procuror dar ma avertizeaza ca n-o sa se identifice telefonul din cauza ca este neconstitutional , ca telefonul nu a fost implicat in nici un caz major si in cazul asta ei n-au ce face ca este ilegal si ca identificarea telefonului incalca dreptul la intimitate , eu am intrebat la intimitatea cui incalca dreptul ca este bunul meu si ca insusi telefonul fiind furat prezinta obiectul unei infractiuni , cum poate sa fie ilegal sa-mi recupereze bunul furat , au mijloacele necesare , este bunul meu personal cumparat din magazin , exista o plangere ca a fost furat si sa mi se spuna ca n-au ce face si ca nu se poate legal face nimic ??? Doamne traim in tara lui papura voda ??? Hotii au mai multe drepturi ca noi muncitorii astia amarati care lucram pe un salar de 950 de lei , sunt fericit ca am reusit sa-mi cumpar un telefon si politia pe scurt imi spune til pot gasii dar este ilegal , daca banuiesti pe cineva spunene si pana una alta lasa un nr de contact ca o sa facem o cerere la procuratura dar nu-ti fa sperante ca n-o sa se aprobe #-o #-o :(