avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate nicholasrou

Activitate nicholasrou

Buna ziua,

Am observat ca de un an de zile antenele lui voiculescu, trustul Intact Media, se ocupa de site-uri de anunturi. In ianuarie au inceput sa lucreze la homezz/ro unde lumea poate sa publice anunturi imobiliare. Site-ul pare sa fie gata iar la aplicatie au dat drumul acum o saptamana. Ceea ce inseamna ca o sa inceapa in curand sa isi promoveze masiv site-ul imobiliar pe televiziunile lor. Ei au putere media foarte mare, adica pot sa lanseze orice site doresc si cu reclama facuta pe posturile lor pot deveni oricand no 1 - exemplu cum au facut cu lajumate.

Acum un an mi-am infintat o firma in domeniul anunturilor imobiliare online si astfel de schimbari ma afecteaza. Ce parere aveti... as avea vreo sansa sa castig procesul daca ii dau in judecata pentru pozitie dominanta, in sensul ca avand televiziunile si lansand site-uri de anunturi pot afecta foarte mult concurenta - care nu dispune de televiziuni si bani pentru publicitate limitat fata de resursele lor.

Orice idee sau recomandare este binevenita, chiar daca vor exista critici care se vor gandi ca intrebarea mea este cel putin bizara.
Buna ziua, am o intrebare referitoare la marca inregistrata.

Daca o firma are inregistrata la OSIM o marca - exemplu: "MATURA CASEI MELE" iar eu am un domeniu web www.maturacasei.ro - credeti ca o sa am vreo problema pentru ca ar semana numele domeniului cu marca inregistrata de o firma? Multumesc pentru raspunsuri.