avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate veriaadrian

Activitate veriaadrian

Răspuns la discuția Avizare SSM
Multumesc mult pentru informatie. Am vrut sa depun dosarul dar, desi am explicat ca in anumite perioade, in anumite locuri de munca ca inginer (firma privata) sau inspector de specialitate (sistem public), pe langa atributiile date prin fisa postului, am indeplinit si activitatea de protectia muncii (in aceea perioada se numea protectia muncii) prin instruirea si completarea documentelor specifice; am fost intrebat daca am facut si cursuri specifice. Daca am certificat de atunci, pentru ca numai prin aceste documente pot justifica cei 5 ani. De aceea v-am rugat sa imi raspundeti totusi ce documente se cer concret pentru a justifica cei 5 ani ceruti de lege. Multumesc inca o data.
Discuție Avizare SSM
copii ale documentelor care atesta vechimea de cel putin 5 ani in domeniul securitatii si sanatatii in munca, pentru conducatorul serviciului extern de prevenire si protectie.

Care sunt DOCUMENTELE care sa ateste vechimea ? Vreau detaliat. Vad ca alti colegi au prezentat vechimea prin responsabilitati date in fisa postului, dar nu este bine. Atunci ?
Discuție Infiintarea SRL
Care sunt pasii pentru a infiinta un SRL in care sa functioneze diverse activitati medicale (cabinet medical individual - medic de familie; cabinet psihologic individual - psiholog) si servicii consultanta (in S.S.M. avand cursuri postuniversitare in domeniu, protectie civila, P.S.I., etc). Conditia este de a pastra contractele cu Colegiul Medicilor si Colegiul Psihologilor. Multumesc anticipat
Adeverinta de Evaluator al riscurilor de accidentare si sanatate in munca este eliberta de Universitatea Tehnica din Cluj Napoca, cu valabilitate pana la 27.02.2017, pana la data când se va elibera Diploma/certificatul de atestare a competentelor profesinale. (durata 224 0re).
Buna ziua.
Am urmatoarele documente:
- sunt absolvent facultare fiind diploma de inginer agricultura;
- sunt absolvent cursuri inspector SSM - 80 ore;
- sunt absolvent cursuri postuniversitare Evaluator al riscurilor de accidentare si sanatate in munca;
- am lucrat 3 ani ca sef ferma, avand si atributiuni de protectia muncii;
- am lucrat 6 ani ca inspector de specialitate in administratia publica locala, indeplinind printer altele si de protectia muncii;
- am lucrat 4 ani ca director adj.executiv in administratia publica locala, avand ca responsabilitate si verificare respectare protectia muncii;
- am lucrat 6 ani ca sef serviciu serviciul voluntary pentru situatii de urgenta in cadrul administratiei publice locale, avand personalitate juridical, avand ca responsabilitate si verificarea protectiei muncii.
INTREBARE: toate cele de mai sus nu sunt acceptate ca "vechime de cel putin 5 ani in domeniul SSM, pentru conducatorul SE" ?