avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1021 soluții astăzi
Forum Activitate redryver

Activitate redryver

Răspuns la discuția Reprezentant legal minor - URGENT
faza e ca sotia a trebuit sa stea la pat o perioada si a trebuit sa merg eu (tatal) sa scot alocatia.
cei de la posta au spus ca nu poate sa mi-o dea,ca doar sotia o poate ridica si nu mi s-a parut normal,fiind tatal copilul.
copilul e in grija ambilor parinti si sta cu noi in aceasi casa.
problema mai e ca postaritei,care ar trebui sa aduca alocatia acasa,ii e lene sa urce pana la et.4 .

acum as vrea sa o pun pe card,
Dar trebuie sa fie neaparat contul sotie?sau poate sa fie si contul copilul? ca am facut cont pe numele copilului cu card pe numele meu.
copilul are 9 ani.
sotia are ceva poprire si nu as dori sa fie probleme.
Răspuns la discuția Reprezentant legal minor - URGENT
buna ziua,
de ce doar mama copilului poate sa scoata alocatia de la posta?
cum citeam mai sus,ambii parinti sunt reprezentanti legali si atunci de ce nnu poate si tatal copilului sa scoata alocatia?
multumesc.
Daca fosta sotie imi da in scris ca nu ii trebuie nimic din bunurile cumulate in timpul casniciei,mai poate in decursul anilor ce o sa treaca sa ceara partaj?
buna ziua,
nevasta mea "s-a angajat" la un magazin de Second hand haine lucreaza de aproape o luna acolo dar nu a semnat nimic,actele sunt la ea,precizez ca a fost in somaj,a luat de la angajator o repartitie sa o duca la somaj pentru a i se intrerupe somajul si acum nici CIM semnat nici somaj...
ma puteti ajuta cu vreun sfat?