avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1035 soluții astăzi
Forum Activitate eugeh

Activitate eugeh

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cea trimisa pe mail, nu e valabila? , daca ai arat una scrisa de mana si datata cu aceias data pe care am scriso am mail, de trimis una scanata nu am cum,poate fi valabila cea trimisa sau nu , ca sa stiu ce si cum sa fac , cand revin an tara , multumesc anticipat.
Discuție Demisie
Buna ziua , pot sa depun o cerere de demisie prin posta, si sa trimit o fotocopie prin mail a acesteia deoarece firma e din alta localitate, dupa ce depun cerera de demisie mai pot fi trimis in cursa , mentionez ca lucrez ca sofer de tir, ce obligati am eu , si firma ce obligati are fata de mine.:((
Lucrez la o firma de transport international, mentionez ca am depus o cerere de demisie prin mail ,prin care anuntam ca de azi 20 07 2016 imi depun demisiain format electronoic fara semnatura ca nu am cum sa trimit aceasta, mentionand ca cea semnata o voi depune cand voi venian tara, la care patronu mia spus ca nu e valabila cererea de demisie ca nu e scrisa de mana si nu e semnata , si u mio ia in considerare , e valabila cererea care am trimiso sau trebuie sa o scriu de mana , lucru care nu e posibil , eu find plecat din tara, la venire pot sa o scriu si so datez cu data asta , si sa fie luata an considerare, an preaviz mai poate sa ma trimita an delegatie afara din tara pe perioada preavizului? Multumesc anticcipat.