avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Activitate DraghiciGeorgiana

Activitate DraghiciGeorgiana

Cum pot recupera pensia fetiței pe ultimii 3 ani am depus plângere la politie si de 3 ani aștept
multumesc!
buna ziua! in urma cu un an am cumparat un teren si cineva a pus porumb pe terenul meu fara acordul meu eu am fost cu o firma pe teren si au facut masuratorile dar cand au facut masuratorile a trebuit sa rupem din porumb pentru a marca locul intrebarea mea este daca ei ar putea sa fac ceva ca eu iam cam distrus din porumb dar eu am acte in regula eu sunt proprietara de un an de zile ce pot face?
Buna ziua! Ma numesc Draghici Georgiana si am fost casatorita cu un cetatean roman, dar am divortat din aceasta casatorie a rezultand un copil care acum are 15 ani, dar nu a mai vazu-to de 12 ani pe fata. Fostul sot are un ordin judecatoresc pt o pensie alimentara de minimul pe economie din romania, dar el nu mai pune pensia copilului. El este stabilit in ITALIA din anul 2005 si nu stiu cum sa aflu daca el are carte de munca sau contract acolo. Nu s-a interesat de fata si are pensia alimentara pe mai multe luni.