Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... incalcarea dreptului de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

incalcarea dreptului de proprietate

buna ziua! in urma cu un an am cumparat un teren si cineva a pus porumb pe terenul meu fara acordul meu eu am fost cu o firma pe teren si au facut masuratorile dar cand au facut masuratorile a trebuit sa rupem din porumb pentru a marca locul intrebarea mea este daca ei ar putea sa fac ceva ca eu iam cam distrus din porumb dar eu am acte in regula eu sunt proprietara de un an de zile ce pot face?
Nu pot face nimic deoarece au intrat si au pus proumbul pe terenul dvs.,eventual dvs.puteti formula plangere prealabila ptr.tulburare de posesie[Art.256 NCP]
multumesc!