avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters402493

Activitate ContSters402493

Răspuns la discuția Piscina-zona rurala
ca n are autorizatie si ca apa din piscina...deversata, murdara, ajunge n lemnele mele
Vecinul meu a cosntruit o piscina in apropierea gardului comun, acesta nu are autorizatie de constructie si n am semnat nimic de comun acord in fata unui notar. Mai mult, apa din piscina devarsa printr o teava din spatele gardinii lui, apa, ce vine si n spatele gradinii mele, ajungandu mi in lemne. Intrebare: se pot construi piscine in zona rurala? -facand momentan abstractie de faptul ca n are autorizatie. Si a construit si o sala de gimnastica la 24 de cm fata de gardul comun, la fel, fara autorizatie, fara absolut nimic. Am fost in repetate randuri in Primarie, dar nu s a luat nici o masura. Ca urmare, l am dat in judecata. La ce sa ma astept? Multumesc!
Si aia 60 de cm in conformitatea legii mi se par putini...ca mi vine chiar in sufletul meu...casa am cumparat o de vreo 2 luni...la inceput nu exista cosmelia vecinilor, ca altfel n as fi cumparat o...m am ferit de duplex si acum pare exact un duplex... multumesc pentru raspuns
Buna seara. Vecinul meu a construit la o distanta de 24 de cm fata de gard o chestie lunga de aprox. 10 m si inalta de aprox. 3.5 m si la o distanta de 5 cm piscina. Am fost in primarie si am cerut informatii in scris in legatura cu autorizatiile pe care vecinii le detin si pentru ce suprafata....astept raspunsul pana pe 26 august. La ce distanta au voie sa construiasca???? Va multumesc frumos!