avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate Fryzeru_2

Activitate Fryzeru_2

Răspuns la discuția Dosar daune auto
--1 la mana daca nu va duceti in 24 h la politie va suspenda la amandoi permisele 1 luna.
--2 daca va duceti la politie iesti vinovat
--3 fa amiabila cu el si gata termina balciu sa nu te complici mai tare cu oameni nebuni..
Răspuns la discuția fals in acte
cum se numeste scoala de soferi in cauza???
Răspuns la discuția Despartire si un copil minor
Fao legal cu plecarea copilului.. pentru ca sa nu fi acuzata de rapirea copilului de la domiciliu.. doar sti cum sau ma-i intamplat cazuri
Răspuns la discuția restituire talon
bun am inteles ca am 30 de zile la dispozitie in contract. am bagato la financiar itp valabil asigurare . pe talon nu mi-a scris instrainat. deci pe ce baza nu ami restituie talonul??/ ma abliga ei sa o inscriu cand vor sa mi dea si bani de taxa care no mai restituie..... si daca vreau sa fac toate procedurile RAR si taxa anaf ami trebuie talon in original deci ei sunt obligati sa mil dea????
Buna ziua . - acum o saptamana ma oprit in trafic si mi sau retinut placutele de inmatriculare si talonul ne avand asigurarea valabila.
- bun fac asigurarea ma prezint cu ambele dovezi la politie si u toate actele necesare , surpriza la ghiseu ami imanneaza numerele si talonul a zis ca al trimite la pipera pentru inmatriculare... talonul ne fiind instrainat..
- la pipera ajuns mi- au cerut dosarul de inmatriculare cea ce trebuie eu sa fac RAR si taxa ANAF platita .
- intrebare sunt obligat prin lege sa inscriun o masina cand vor ei????
-2 daca vreau sa fac ce vor ei nu pot finca ami trebuie talonul pentru RAR co2 si taxa anaf fara talon in original nu primesc dosaru....
---- Ce am de FACUT????????X-(X-(X-(