avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate bartmarc

Activitate bartmarc

Răspuns la discuția Custodia totala Copil
Pot sa obtin prin instanta sa il pot lua cu mine adica sa mi se dea procura de la tatal copilului, cine ma poate sfatui cum sa procedez, vreau cat mai repede sa-l il pot lua cu mine dar nu pot pentru ca tatal copilului meu nu imi da procura cum procedez in cazul acesta, pot sa obtin prin instanta.
Sunt mama unui copil de 4 ani, dar sunt plecata in strainate si sunt despartit de sot am trai doar in concubinaj, cum procedez eu am loc de munca aici si vreau sa il aduc aici la mine sal iau, tatal copilului meu nici nu are unde sa stea si numai eu pot avea grija de el sa fie bn pentru copil, pe scurt ce ma intereseaza este daca pot optine custodia totala unica a copilului, cum procedez, si cel mai mult ma intereseaza cat dureaza procesul cu aproximatie cand o sa vin sa inaintez procesul va multumesc aspt niste raspunsuri
Sunt mama unui copil de 4 ani, dar sunt plecata in strainate si sunt despartit de sot am trai doar in concubinaj, cum procedez eu am loc de munca aici si vreau sa il aduc aici la mine sal iau, tatal copilului meu nici nu are unde sa stea si numai eu pot avea grija de el sa fie bn pentru copil, pe scurt ce ma intereseaza este daca pot optine procura de la tatal copilului meu el este in tara eu sunt plecata se poate sa primesc procura pentru copil semnata doar de el asa cand voi veni in tara doar sal il iau cum se procedeaza ajutatima va rog mult va multumesc.