avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate Lukas2010

Activitate Lukas2010

Buna ziua,
Daca primesc pensie pe caz de boala si optez pentru CCC, o sa primesc in paralel si pensia si indemnizatia??
Multumesc!
Spuneti-mi va rog, daca am primit proces verbal cu amenda pentru neplata rovinietei, am semnat primirea acestuia, trebuie sa platesc aceasta amenda?
Se auzise ca nu mai sunt valabile aceste procese verbale!
Multumesc!
Răspuns la discuția Avertizare vecin!
Deci acestia ar fi pasii de urmat!
Multumesc!
Buna ziua!
Ma confrunt de cativa ani cu o problema, zic eu importanta!
Vecinul meu detine un numar mare de ovine, ovine care mare parte din ele le tine pe timp de iarna in gospodaria proprie! Grajdul se afla la o distanta de cca. 5 metri de casa mea! Va dati seama ce miros se instaleaza, galagie si mute altele!
Problema este ca le mai scoate de doua ori pe zi si in strada sa le poata alimenta cu mancare, va dati seama ce ramane pe strada din urma lor de nu poti merge pe strada de balegar si nu poti scoate un copil in strada...!
Intrebarea mea este: legea ii da voie sa faca asa ceva? Eu avertizandul ca sesizez mediul, el spune ca nu am ce-i face!
Multumesc!!
Răspuns la discuția indemnizatie copil
MULTUMESC!!
Răspuns la discuția indemnizatie copil
Mi s-a spus ca nu pot beneficia ca tata daca mama nu lucreaza si de aceia eram nedumerit! Multumesc!
Răspuns la discuția indemnizatie copil
Va multumesc!
buna seara
ma puteti lamuri daca pot beneficia ca tata de indemnizatia pentru cresterea copilului daca sunt pensionat pe caz de boala gr 3, mama nelucrand?
multumesc!!