avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1180 soluții astăzi
Forum Activitate isciucradu

Activitate isciucradu

Răspuns la discuția COD CAEN 5630 stand mobil
Ideea este ca nu știu de ce autorizații am nevoie pentru a vinde băuturi la un stand mobil, mai exact o toneta amplasată pe spațiu public.
Buna ziua,

Pentru a deschide un stand mobil pentru servirea băuturilor alcoolice,este ok codul Caen 5630?
Dacă da, de ce acte mai am nevoie pentru a demara o astfel de afacere ? Mai exact de ce autorizații am nevoie
Buna ziua,

Sper ca am scris corect in titlul acestei postari, am vazut ca pe litoral un fenomen care este tot mai raspndit de la an la an, aceste "tarabe cu shot-uri". Adica mai pe scurt mergi la un chisoc/toneta de unde iti poti comanda un pahar (shot) de alcool.

As vrea sa deschid si eu ceva asemanator in orasul din care sunt, insa nu stiu exact de ce aprobari as avea nevoie, din cate am vazut la mare, aceste magazine de bauturi ambulante nu au grup sanitar propriu, as vrea sa stiu daca as putea deschide un asfel de magazin si daca as putea infiinta firma ca SRL-D.

In speranta ca imi puteti spune mai multe detalii (ce acte necesare si ce dermerusri trebuie sa fac) va multumesc de pe acum anticipat !