avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1540 soluții astăzi
Forum Activitate IonellaEne

Activitate IonellaEne

Buna ziua,
De curand am aflat ca sotul meu ma inseala cu o profesoara universitară din Craiova care i-a promis multe realizari în schimbul trădării lui. Sunt cu soțul meu de 12 ani, căsătorită de 9 si avem împreună un copil de 9 ani.Eu muncesc si locuiesc împreună cu copilul in Spania .Copilul sufera foarte mult ca tatal lui nu e langa el.Această d-na este un exemplu imoral pt studenți. Ce pot face dpdv legal?
Buna ziua,
Cazul meu este: Sunt in Spania împreună cu copilul meu care are 9 ani; suntem din toamna anului 2015,dar abia in Decembrie 2016 am programare pt rezidență. Sotul meu se afla in Romania si,de curand, am aflat ca ma inseala.As vrea sa înaintez actele de divort aici in Spania si va rog sa îmi spuneti dacă se poate si unde anume.Mentionez ca in tot acest timp,numai eu l-am întreținut pe copil.Il pot actiona pe soț in judecata pt abandon de familie si pt adulter? As vrea si sa fie decăzut din drepturile părintești pt ca se poartă si vorbeste foarte urât cu copilul; este înrăit al jocurilor de noroc, pierzandu-si in acest fel un apartament si o casă si are multiple datorii la bănci având poprire pe salariu. Astept urgent un răspuns. Va multumesc din suflet!