avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate ykcul445

Activitate ykcul445

am inteles. M.ar interesa sa stiu daca exista o perioada sau termen limita pana la executarea silita , asta fiind intrebarea mea. Sau oricare alt mod de a incerca sa evite plata la care este supus parintele meu. Multumesc frumos!

cu toate ca nu ma asteptam ca raspunsul sa vina din partea unui "utilizator" m-as bucura sa fie asa si daca da. Multumesc!
Buna ziua! Anul trecut am implinit varsta de 18 ani , m-am judecat cu unul dintre parinti in luna octombrie si in noiembrie am primit hotararea. M-ar interesa sa stiu daca exista vreun termen in hotararea pentru ca nu am primit niciun ban si am incercat sa rezolv fara ajutorul unui executor din unele motive, si nu am primit nimic in schimb decat amanare si nici macar implicare ( ma refer la obligatiile ce ii revin parintelui) . Motivul intrebarii sa stiu daca de la hotararea exista un termen de timp pana in cazul de fata deoarece , dupa parerea mea, cineva vrea sa traga de timp in dezavantajul meu si nu mi se pare corect sa fiu supus la o minciuna din partea unei persoane ce ar trebuii sa aiba bun simt macar de statutul de parinte din care gasesc multe motive de a banuii ca ar incerca sa evite obligatia de a imi plati pensia alimentara . Multumesc!
Buna seara! Doresc sa aflu legile, drepturile ca utilizator si normele penale ce imi sunt interzise sa le incalc fata de compania Facebook din perspectiva unui simplu utilizator.

Am rasfoit Google-ul si am citit termenii , conditiile si principiile companiei Facebook si presupun ca nu le-am inteles exact cum ma asteptam... ~ sunt prezentate intr-un mod informativ foarte prost ~ ori nu am stiut eu unde sa caut..

Precizez ca am 17 ani si m-ar interesa sa incep sa-mi castig niste "banuti" foarte pretentiosi in diverse subcategorii ale Social Media din Romania (scopul meu fiind foarte putin important pentru restu' ~Asigurea unui plan financiar de studii pentru viitor~ ).

Nivelul meu de experienta sau cunostinte fata de Drepturile si Legile Penale este egal cu zero...

Incercarea mea de a va prezenta perspectiva acelui "pusti" , ce il intereseaza sa stea "visator" asupra viitorului sau , este de intelege "ambitia lui prosteasca" de a se "juca" cu propria lui libertate.

Mai pe scurt... Doresc sa aflu (intr-un scop educativ) acele "legi" scrise negru pe alb , scurt si la obiect despre ilegalitatile aduse in vigoare pana in prezent in legatura cu "Internet-ul".


Multumesc anticipat celui ce imi va raspunde! M-as bucura tare mult daca acel raspuns va fi redimensionat dintr-o perspectiva mai matura pentru o minte de "pusti" .