avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Activitate Poopaciosu

Activitate Poopaciosu

Interogarea in portal am facut-o dupa numele executorului si am verificat toate dosarele.

Este posibila executarea fara instanta?

*la BEJ pentru a cere lamuriri nu pot merge , inca nu am nervii necesari sa pot purta o discutie pajnica cu arogantii astia.(Ultima oara cand am fost la el m-a intrebat daca am venit cu banii,insa eu vroiam sa il rog sa nu notifice angajatorul sotiei pentru ca ii va creea neplaceri fiind la acel moment dispus sa ii platesc lui, insa notificarea era deja trimisa , asigurandu-ma ca nu va face asta.)
Mi-am asumat ce se poate intampla daca nu imi platesc ratele insa vrea ca totul sa se intample corect.

Buna ziua,

Sunt executat silit in 3 dosare de EOS KSI printr-un Bej.

In al 4-lea dosar am fost notificat de un alt Bej in privinta altui dosar de la alta banca.

Am facut o interogare in portal.just.ro si nu gasesc actiunea prin care s-a investit cu titlu executoriu.(sper sa nu gresesc exprimandu-ma asa).

Cele 3 dosare mai sus mentionate le regasesc in portal.just.ro insa cel de-al 4 -lea este de negasit.

Vreau sa stiu cum pot verifica daca executarea celui de-al 4 -lea dosar de catre BEJ este corecta.

Am poprite conturile si am primit si la angajator o adresa de poprire insa am un semn de intrebare vis a vis nelistarea actiunii in portal.

O zi placuta.
*nereglementat
Sunt pasibil de amendă pt ca am tolerat această situație?
Discutăm despre încă un salariu care are să îl plătească , evident neregulamentar de acte si evident în mod premeditat nesemnat cim(doar nu era s merg la un xerox să printez eu contractul în 2 exemplare si sa alerg după el prin firma să-l semneze).
Mă gândesc că suma de bani care consider că mi+o datorează ar fi echivalentă cu salariul pe 2 luni trecut în acel cim virtual.
Nu am semnat nimic la primirea banilor.

Voi mai încerca săptămână aceasta să rezolv situația amiabil si apoi mă voi adresa cui trebuie .

Eu practic nu stiu daca am fost asigurat , doamne fereste , pateam ceva cât timp eram pe teren.
Asta ar trebui să plătească înzecit pt asemenea măgărie si tupeu de patronash.

Copii lor să trăiască liniștiți iar al meu sa se scuze la școală cu nu va plăti fondul clasei la timp.
Salutare,
1.Am fost la interviu /am fost acceptat
2.prin intermediul email-ului am stabilit restul detaliilor vis a vis de activitate(vânzări)
3. Am ajuns la birou în prima zi , m-am acomodat, evident așteptăm semnarea contractului, ciudat mi s-a părut că nu am făcut medicina muncii în condițiile în care făceam munca de teren
4.dupa 2 săptămâni de activitate primesc pe email contractul de munca si un extras din revisal cu înregistrarea contractului(pot să fac și eu așa ceva în excel)
5. A trecut prima luna , am încasat salariul , moment în care am întrebat despre contractul de munca ,

Mi s-a răspuns că nu se mai semnează si ca se înregistrează automat în revisal
WTF?

Nu puteam să plec , tocmai ce refuzasem alt job in favoarea ăstuia.

Am mai activat 1 lună fiind împins de împrejurări apoi la fel împins de împrejurări(a trebuit să îmi caut altceva pt ca nu îmi permiteam să stau în decembrie fără job) ne-am despărțit.

Are să-mi mai plătească ceva bănuți iar dl PATRON nu prea mai răspunde la tel. trecând peste faptul că ironic am cerut adeverință de vechime si lichidare.

Sa incerc amiabil(mă gândesc să stau să atârn pe la ușile firmei asa neavand cum sa ma evite) sau să merg la itm chiar și cu riscul de a fi si eu amendat?

Tot ce am de la el este contractul trimis pe email si pv predare al autoturismului.

Totuși, eu am fost de buna credință și am sperat că totul va intra pe făgaș normal însă zdreanta rămâne tot zdreanta .