avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita, dosar credit de nevoi personale.
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita, dosar credit de nevoi personale.

Buna ziua,

Sunt executat silit in 3 dosare de EOS KSI printr-un Bej.

In al 4-lea dosar am fost notificat de un alt Bej in privinta altui dosar de la alta banca.

Am facut o interogare in portal.just.ro si nu gasesc actiunea prin care s-a investit cu titlu executoriu.(sper sa nu gresesc exprimandu-ma asa).

Cele 3 dosare mai sus mentionate le regasesc in portal.just.ro insa cel de-al 4 -lea este de negasit.

Vreau sa stiu cum pot verifica daca executarea celui de-al 4 -lea dosar de catre BEJ este corecta.

Am poprite conturile si am primit si la angajator o adresa de poprire insa am un semn de intrebare vis a vis nelistarea actiunii in portal.

O zi placuta.
Cel mai recent răspuns: Consuela Scarlat , Avocat 10:28, 31 Ianuarie 2017
este posibil ca in sistemul ECRIS sa apara doar numele executorului, fara a fi mentionat si numele debitorului- se mai intampla
Puteti merge la BEJ pentru a vedea toate actele de executare, inclusiv incheierea de incuviintare a aexecutarii silite
Interogarea in portal am facut-o dupa numele executorului si am verificat toate dosarele.

Este posibila executarea fara instanta?

*la BEJ pentru a cere lamuriri nu pot merge , inca nu am nervii necesari sa pot purta o discutie pajnica cu arogantii astia.(Ultima oara cand am fost la el m-a intrebat daca am venit cu banii,insa eu vroiam sa il rog sa nu notifice angajatorul sotiei pentru ca ii va creea neplaceri fiind la acel moment dispus sa ii platesc lui, insa notificarea era deja trimisa , asigurandu-ma ca nu va face asta.)
Mi-am asumat ce se poate intampla daca nu imi platesc ratele insa vrea ca totul sa se intample corect.

poate este un dosar de executare inceput in perioada in care incuviintarea executarii se facea direct de catre executor, pana sa se revina la incuviintarea data de catre instanta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Încuviințarea executării silite, părțile palaceathena palaceathena Am contestat sumele nelegale la care am fost obligată de Asoc. Am câștigat în fața instanței de apel. Mi-a fost respinsă oferta de plată în fața ... (vezi toată discuția)
Executare silita eos ksi AllyMagd AllyMagd buna ziua. s-a primit acasa o instiintare de la un executor judecatoresc de executare silita mobiliara pentru o suma de 20000 provenind dintr-un credit bancar ... (vezi toată discuția)
Executare silita datorii xyz1001 xyz1001 Buna ziua . As dori sa stiu ce se intampla daca am primit somatie de executare silita de la Birou Executor judecatoresc si nu ma nici un bun mobil sau imobil ... (vezi toată discuția)