Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita, dosar credit de nevoi personale.
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita, dosar credit de nevoi personale.

Buna ziua,

Sunt executat silit in 3 dosare de EOS KSI printr-un Bej.

In al 4-lea dosar am fost notificat de un alt Bej in privinta altui dosar de la alta banca.

Am facut o interogare in portal.just.ro si nu gasesc actiunea prin care s-a investit cu titlu executoriu.(sper sa nu gresesc exprimandu-ma asa).

Cele 3 dosare mai sus mentionate le regasesc in portal.just.ro insa cel de-al 4 -lea este de negasit.

Vreau sa stiu cum pot verifica daca executarea celui de-al 4 -lea dosar de catre BEJ este corecta.

Am poprite conturile si am primit si la angajator o adresa de poprire insa am un semn de intrebare vis a vis nelistarea actiunii in portal.

O zi placuta.
este posibil ca in sistemul ECRIS sa apara doar numele executorului, fara a fi mentionat si numele debitorului- se mai intampla
Puteti merge la BEJ pentru a vedea toate actele de executare, inclusiv incheierea de incuviintare a aexecutarii silite
Interogarea in portal am facut-o dupa numele executorului si am verificat toate dosarele.

Este posibila executarea fara instanta?

*la BEJ pentru a cere lamuriri nu pot merge , inca nu am nervii necesari sa pot purta o discutie pajnica cu arogantii astia.(Ultima oara cand am fost la el m-a intrebat daca am venit cu banii,insa eu vroiam sa il rog sa nu notifice angajatorul sotiei pentru ca ii va creea neplaceri fiind la acel moment dispus sa ii platesc lui, insa notificarea era deja trimisa , asigurandu-ma ca nu va face asta.)
Mi-am asumat ce se poate intampla daca nu imi platesc ratele insa vrea ca totul sa se intample corect.

poate este un dosar de executare inceput in perioada in care incuviintarea executarii se facea direct de catre executor, pana sa se revina la incuviintarea data de catre instanta