avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Activitate valiispas

Activitate valiispas

Pot radia definitiv din circ. o masina vanduta in 2012 cu Cvc si cu mentionarea cumparatorului in talon? Mentionez ca noul proprietar nu a inmatriculat-o in termenul de 30 zile, a revandut-o fara acte. Ultimul cumparator a facut accident si a predat-o ca fier vechi fara acte la un centru de colectare.Am recuperat actele masinii si numerele in urma unei petitii la serv. rutier. Masina am radiat-o de la Fisc imediat dupa vanzare in 2012. Multumesc anticipat.
Am vandut un auto, in 2012, cu CVC si cu mentionarea instrainarii in talon. Cumparatorul nu a inmatriculat in 30 zile masina si a vandut-o mai departe fara acte. Ultimul cumparator, in urma unui accident, a predat la un remat fara acte, masina ca fier vechi. Intr-un final, am recuperat actele masinii si numerele.Intrebarea este: Pot cere radierea definitiva din circulatie (acum in 2016) eu care am facut prima inmatriculare, fara sa am documente justificative de predare la Remat? Mentionez ca am scos masina din evidentele fiscale imediat dupa vanzare in 2012.