avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1587 soluții astăzi
Forum Activitate onchita

Activitate onchita

Incepand cu februarie 2019 beneficiez de stimulent de insertie la intoarcerea din concediu crestere copil inainte de doi ani....la acelasi angajator, dar de la 1 decembrie voi schimba locul de munca (fara sa am vreo intrerupere)......In aceasta situatie trebuie sa fac ceva...sa anunt la asistenta sociala ca am schimbat angajatorul...ca sa nu se intrerupa stimulentul...sau atata timp cat sunt platite taxele...indiferent de angajator acest drept de care beneficiez continua pana la cei trei ani ai copilului.Multumesc anticipat....
Răspuns la discuția Nedumerire
Multumesc de raspuns, insa tot nu sunt deslusita, stiu conditia generala....pe mine ma intereseaza daca ma afecteaza acesta luna in viitorul apropiat, adica daca se considera luna de cotizatie, in conditiile in care am zilele de intrerupere...pe de 7 pe 20 Noiembrie....
Discuție Nedumerire
Am lucrat (2 ani jumate)la firma x, pana la 15.08.2016, iar in perioada 16.08.2016 -07.11.2016 la firma y, urmand ca incepand cu 21.11.2016 sa recapat statautul de angajata, la firma z, daca raman insarcinata in urmatoarea perioada pot beneficia de concediul pentru crestere copil, avand in vedere intreruperea scurta?