Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Incepand cu februarie 2019 beneficiez de stimulent de insertie la intoarcerea din concediu crestere copil inainte de doi ani....la acelasi angajator, dar de la 1 decembrie voi schimba locul de munca (fara sa am vreo intrerupere)......In aceasta situatie trebuie sa fac ceva...sa anunt la asistenta sociala ca am schimbat angajatorul...ca sa nu se intrerupa stimulentul...sau atata timp cat sunt platite taxele...indiferent de angajator acest drept de care beneficiez continua pana la cei trei ani ai copilului.Multumesc anticipat....
Eu spun sa.i anuntati ca schimbati angajatorul.
Oricum, data incetari vechiului contract sa fie aceasi cu data inceperi noului contract.
Plata stimulentului nu are legatura cu plata taxelor....