avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate Miamiamia

Activitate Miamiamia

Buna ziua, incepand cu 1 octombrie am depus cerere sa ma intorc la serviciu din crestere copil, copilul are 1 am si 8 luni. Angajatorul imi spune ca mi-a restructurat pozitia si imi ofera (momentan verbal) o pozitie inferioara, cu studii medii, in conditiile in care eu am fost incadrata cu studii superioare. Pozitie similara imi spune ca are doar pe bucuresti si nu imi poate oferii in orasul meu nimic similar. In aceste conditii ma poate da afara daca nu accept variantele oferite de ei? Compania nu a facut reorganizare juridica si tot ce mi-a comunicat a fost verbal.
Da asta am inteles, dar cum pot afla daca a facut recunoasterea indifirent unde? Noul certificat al copilului imi este dar tot mie?
Buna ziua! Am un copil din afara casatoriei, tatal nu a dorit sa il recunoasca la nastere. Ulterior m-a dat in judecata, dar am castigat fiindui respinsa cererea pe motiv ca nu avea calitate de a ma da in judecata. Cum pot afla daca l-a recunoscut? Voi fi anuntata? Precizez ca in certificatul de nastere la rubrica tata este liniuta. Multumesc anticipat!