avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 876 soluții astăzi
Forum Activitate ginacosti

Activitate ginacosti

Problema este ca am ajuns la conflicte cu adm.deoarece ia decizii fara aprobarea C.Ex.cum ar fi afisarea pe lista de cheltuieli a salariilor angajatilor raportandu-se la suprafata utila adica pe m.p.,cand de fapt i s-a aprobat suma de 9 lei brut pe apartament.Pe lista de cheltuieli nu apare separat salariul adm.ci suma totala a angajatilor;ca sa nu se stie salariul ei;deoarece si-a dat 9 lei net in loc de 9 lei brut.De asemenea toate impozitele sunt suportate de locatari.Mai mult,ca sa nu se vada sumele imense pe care le ia,(3000 lei net),impozitele aferente le plateste din fondul de penalitati.Va rog sa-mi spuneti ce pot face? Multumesc.
Va rog sa-mi spuneti daca presedintele unei As.de Proprietari poate sa preia din atributiile administratorului care este femeie,problemele de mici reparatii,cautarea de oferte ptr.lucrarile mari,urmarirea desfasurarii lucrarilor,receptia acestora si confirmarea efectuarii in bune coditiuni a acestora,contra unei sume de bani aprobata de A.G.P.Ma intereseaza aspectul legal,si forma legala de retributie.Va multumesc.