avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1554 soluții astăzi
Forum Activitate Pop Ana

Activitate Pop Ana

Răspuns la discuția Partaj imobil
Va multumesc mult .
Răspuns la discuția Partaj imobil
Va multumesc pentru raspuns. Din pacate este vorba de o Suma mare de Bani si nu reuseSc sa il despagubesc.
Discuție Partaj imobil
Buna seara. Am divorat de sotul meu de o luna. In urma divortului fostul meu sot vrea sa vanda casa pe care am construit-o impreuna sau sa il despagubesc. Imobilul a fost construit pe un teren pe care l-am mostenit de la tatal meu. Din acest motivo nu sant de acord cu vanzarea Imobilului .Nu am nici bani sa il despagubesc fiind vorbà de o Suma mare de bani. Avem si un copil impreuna dar este Major. Intrebarea mea este ...care este solutia in acest Cas. ? Care sant drepturile mele si care sant drepturile copilului nostru .?
Buna ziua. Se poate pastra numele avut in timpul casatoriei dupa pronuntarea divortulul.Daca nu ai un avocat care sa te reprezinte din motive economica cum se poate Face ? Multumesc
Multumesc frumos pentru raspuns. As mai dori sa va intreb ce inseamna accesiunea imobiliare ? Intabularea se face prima de impartirea bunurilor. ?
Sant casatorita de 35 ani. Sotul meu a cerut divortul. In 2005 dupa moartea tatalui meu eu am mistenit un teren unde am construit o casa. Aceasta casa nu este intabulata. Cum se poate face impartirea bunurilor. ? Cum se poate intabulata casa ? Avem impreuna un copilota de 33 ani. Se poate intabula direct a lui. Multumesc