avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Activitate Dr.Virca

Activitate Dr.Virca

Urmez un curs de calificare pe specializarea tehnician veterinar. Contractul cu unitatea furnizoare de servicii indica perioada cursului ca fiind de un an si fiind in valoare de 2700, nespecifincandu-se in cate rate sau in cat timp trebuie achitata suma. Ulterior cursul s-a "scurtat" la jumatate, suma ramanand aceeasi si cu data de incheiere pe 09.06.2017, ulterior cursul sa prelungit pe o perioada necunoscuta de noi cursantii. Si azi am fost anuntati telefonic in jurul orei 13 ca la ora 16 se va recupera o zi pierduta. Si nu s-a prezentat nimeni la curs din motive personale sau profesionale. La ora 17 am fost anuntati prin SMS ca cursul se suspenda pe o perioada nedeterminata din motive de neplata si absente . Ce as putea face sa reusesc sa termin cursul sau sa mi se restituie banii?
Răspuns la discuția Refuz sa dau declaratie
Deci declaratia mea ar putea fi ceva de genul " declar ca nu am nimic de declarat ca nu imi aduc aminte"??
A fost martor la o infractiune si anume ca am fost pasager intr-o masina a carui sofer conducea in stare de ebrietate 0,44 pe etilotest. Si se urmareste de cate politie sa mi se ia o declaratie. Stiu ca sunt obligat sa declar tot ce stiu dar as vrea sa refuz depunerea unei declaratii. Ce as avea de pierdut eu sau inculpatul?