avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1308 soluții astăzi
Forum Activitate victor32

Activitate victor32

Răspuns la discuția vanzare apartament
nu cred ca ati citit....procura am facut deja la cineva, insa vreau sa stiu cum dovedesc ca am dat iban-ul cumparatorului,asa poate zice dupa 5 luni ca frate nu tiam platit ca nu mi-ai dat ibanul
Răspuns la discuția vanzare apartament
sa facut contract la notar, sa specificat tot in afara de contul iban
Răspuns la discuția vanzare apartament
cineva cu imputernicire,alta metoda mai simpla? de exemplu sa dea o declaratie pe o foaie?
buna, am un cumparator pe apartament care mi-a dat in mana un avans si restul cand isi vinde apartamentul, neam inteles la notar ca daca nu plateste restul banilor in decurs de 5 luni pierde jumate din acesti bani iar contul meu iban trebuie sa il spun in 10 zile, acum intrebarea mea cum sa fac dovada ca iam dat ibanul meu, nas vrea sa faca smecherii si sa spuna dupa 5 luni ca nu iam dat ibanul si de aia nu a putut sa plateasca restul, pentru ca voi fi plecat din tara
buna, doresc sa inmatriculez un autoturism insa apartamentul in care domiciliez este al parintilor si exista niste restante la impozit in valoare de aprox 1000 lei, problema lor ma priveste si pe mine?
Răspuns la discuția Bani avans apartament
asa ,si ma gandesc ca are nevoie de actele imobilului.. sau?
Răspuns la discuția Bani avans apartament
daca nu am imputernicire insa cumparatorul doreste sa deie bani in avans .. asta inseamna nu este alta modalitate decat cea pe incredere? mama mea deocamdata nu are timp sa vina in tara
Mama mea e plecata in strainatate si are un apartament in tara pe care vrea sa il vinda,eu sunt fiul ei si as dori sa stiu daca am dreptul sa iau un avans de la un posibil cumparator si daca da cum se procedeaza? detin actele imobilului