avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate Andreiiliescu

Activitate Andreiiliescu

Răspuns la discuția Situatie divort
sansele sunt in functie de situatia dumneavoastra materiala si de cat timp petreceti cu el ..eu unul am castigat si sunt tata ,este custodie comuna dar cu domiciliul celor doi baieti ai mei la mine ,mama copiilor este obligata sa plateasca pensie alimentara si este decizie definitiva . succes dar sa procedati in asa fel in cat sa va ganditi la binele lor nu la ambitiile dumneavoastra parintesti ,orgoliile si dusmaniile nu isi au locul divortati de mama copiilor nu de ei sau invers
Răspuns la discuția Program vizita minor
Cam cu aceeasi problema ma confrunt si eu doar ca de data aceasta mama este cea care face totul sa caute scandal .Ii las copiii dar nu are un program de vizita stabilit si de fiecare data da mesaj cu o jumatate de ora inainte ,pur si simplu dupa bunul plac iar daca ii spun ca avem si noi un program fixat imi spune ca este mama copiilor si face cum vrea ea . Grea situatie credetima si sa mai mentionez ca de 18 luni nu le a dat nici un leu fin contra le incaseaza si alocatia de stat si o foloseste dupa bunul ei plac la copiii nu le cumpar mai nimic poate o data la o luna doua pungi de pufuleti ..meste greu cu vustodie comuna
Multumesc mult pentru sfat
Multumesc am martori si dovezi ca sunt copiii permanent la ea sau ca a fost la domiciliu sa ii viziteze cat despre pensie alimentara inca nu o plateste trebuia sa inceapa inca din ianuarie dar nu a platit nimic nici pana acum motivand ca nu a fost definitiva sentinta .Acum este definitiva trebuie sa plateasca pensia alimentara din urma pana la zi 1 an si jumatate ,cheltuielile de judecata trebuie sa mi le restituie si alocatia de stat a copiiilor tot ea o incaseaza si o foloseste dupa bunul plac .de cate ori ii readuc aminte imi face plangeri la politie ca o agresez .As dori sa stiu va rog frumos cum pot recupera banii de la ea inclusiv alocatia . Multumesc inca o data pentru sfaturi
Buna seara Am divortat si copiii au ramas la mine cu domiciliu este sentinta definitiva .Sotia mea de cand a plecat de acasa le incaseaza alocatia celor doi baieti si o foloseste dupa bunul ei plac ,la prima instanta i s a pus o pensie alimentara pe care nu o plateste ,copiii ii las inclusiv la ea de vineri dupa gradinita pana duminica seara de Craciun acum i am lasat la ea .Cu toate acestea ea aduce martori si imi face diverse plangeri la politie cum ca nu o las sa ii vada ,acum spune ca a deschis iarasi proces pentru vizitare cu toate ca i am spus sa o facem pe cale mediaoare tot nu vrea .Va rog mult de tot ce pot face in aceasta situatie pentru ca ii si intarata pe copiii si le spune tot felul de minciuni si doar ei au de suferit si nu doresc acest fapt .Cu mii de multumiri