avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Activitate Georgeta narcisa

Activitate Georgeta narcisa

Este blocat doar cardul nu si contul?,o sa ma duk maine la dir bancii sa vedem daca pe data de 15imi pot lua banii prin caseria bancii..dar daca refuza ce pot sa fac in acest sens?
Da dupa data de29..am.primit un mail ca mi s_a pus poprire pe cont..ce pot face?
Marti o sa ma duc la raiffeisen sa ma lamureasca ce si cum,si cum e posibil mai ales ca nu am alte venituri in afara de indem si alocatia copiilor in prezent,fiind in co crestere copil..ce inseamna ca luna aceasta imi pune op pe toata suma de1500de lei cat am si suma poprita?eu ce sa fac sa.mor de foame cu copii in casa..


editat de moderator-pentru a completa un mesaj, folositi functia " editeaza" , nu postati mesaje consecutive.
O sa ma adresez bancii marti,dar nu cred ca se va rezolva ceva?sa fac o cerere in scris sau cum sa procedez?
Multumesc frumos..o sa iau legatura cu banca in decursul zilelor urmatoare..un an nou fericit!
Aceasi situatie o am.si eu...cum ati rezolvat,unde ati depus contestatia?
Si credeti ca se va rezolva?pentru ca sincer nu m_s anuntat nimeni nimik,m_am trezit asa cu sms de la banca unde am.contul resp..nu este corect pt ca eu beneficiez de indem crestere copil,si nu mi se pare normal sa opreasca drepturile copiilor mei
Si pot face ceva in privinta aceasta,ma pot adresa bancii in leg cu poprirea?
Exista vreo cale de a impiedica banca sa imi faca oprire pe indem crestere copil?
Acum 2zile am primit pe email de la banca de unde am cont ca mi s_a facut poprire pe cont,precizez ca in prezent beneficiez de indem crsterere copil si alocatie..ce pot face ca sa pot beneficia de contul meu?