avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Activitate Kropius

Activitate Kropius

pai de asta am apelat la aceasta pagina. nu ma descurc, habar nu am ce ar trebui sa fac, ma puteti ghida putin? cum ar trb sa procedez? ce sa scriu, unde sa scriu ? cum sa fac aceasta impacare?
Nu am un avocat, eu am urmat intrstuctiunile celor de la politie, si am facut ce mi-au zis ei. Deci, trebuie avocat?
Buna seara!

Am fost implicat, ca suspect in cadrul unui dosar, primind acuzatiile de inselaciune. Am acceptat, am dat declaratii la politie si am urmat instructiunile oferite de ei. Drept urmare, am achitat si prejudiciul adus si am ajuns ca in final, partea vatamata sa renunte la toate acuzatiile, fapt primit si in scris. Partea vatamata a trimis hartia catre politie si parchet conform careia recunosc achitarea prejudiciului si renuntarea la acuzatii.

Dar, nu e suficient, pentru a renunta la acuzatii, doamna politist sau procuror sau ce e mi-a recomandat sa scriu si o cerere tip, adresata procurorului de caz, pe care sa o trimit, in care cer inca o data renuntarea la acuzatii.

Puteti va rog sa ma indrumati spre o cerere tip ?
Răspuns la discuția executare silita
Deci, ar trb sa stau linistit, nu-i asa? Cam asta e tot ce am..
Răspuns la discuția executare silita
Buna seara si multumesc pentru raspuns!
In privinta veniturilor sunt lamurit! Dar cu privire la bunurile mobile am unele nesigurante:
ce bunuri mobile din imobil imi pot fi executate?(calcultaorul? televizorul? frigiderul?) Astea ar fi cele mai "pretioase"+catelul.
cu privire la calculator cred ca merita mentionat faptul ca acesta constituie un mijloc in formarea ca elevi a copiilor mei, acesta fiind indispensabil studiului si continuarii acestuia..
Buna ziua, am primit o somatie in legatura cu o executare silita asupra bunurilor(imobile+mobile). Dat fiind faptul ca nu am bunuri imobile in proprietate, ci doar salariul, ce bunuri mobile imi pot fi executate? Am reusit sa ma informez cat de cat si am aflat ca bunurile de uz caznic, necesare, nu pot fi executate. Daca diverse bunuri se afla pe numele altor persoane ce locuiesc in casa, ele pot fi executate?
As vrea sa ma lamuriti concret asupra bunurilor ce pot fi executate.
Va multumesc!!!!!