Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara! Am fost implicat, ca suspect in cadrul ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara! Am fost implicat, ca suspect in cadrul unui dosar, ...

Buna seara!

Am fost implicat, ca suspect in cadrul unui dosar, primind acuzatiile de inselaciune. Am acceptat, am dat declaratii la politie si am urmat instructiunile oferite de ei. Drept urmare, am achitat si prejudiciul adus si am ajuns ca in final, partea vatamata sa renunte la toate acuzatiile, fapt primit si in scris. Partea vatamata a trimis hartia catre politie si parchet conform careia recunosc achitarea prejudiciului si renuntarea la acuzatii.

Dar, nu e suficient, pentru a renunta la acuzatii, doamna politist sau procuror sau ce e mi-a recomandat sa scriu si o cerere tip, adresata procurorului de caz, pe care sa o trimit, in care cer inca o data renuntarea la acuzatii.

Puteti va rog sa ma indrumati spre o cerere tip ?
Îndrumarea se face de avocatul angajat de dvs.
Trebuie facuta o motivare în fapt si in drept.
Nu este o cerere tip ca la.notar sau ca la primărie.

Ar fi bine sa discutati cu avocatul ca sa scoateți o soluție mai buna de atât.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Trebuie sa va impacati in fata organului de up.
Nu am un avocat, eu am urmat intrstuctiunile celor de la politie, si am facut ce mi-au zis ei. Deci, trebuie avocat?
Nu este obligatoriu, doar daca nu va descurcati va trebuie.
pai de asta am apelat la aceasta pagina. nu ma descurc, habar nu am ce ar trebui sa fac, ma puteti ghida putin? cum ar trb sa procedez? ce sa scriu, unde sa scriu ? cum sa fac aceasta impacare?