avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1103 soluții astăzi
Forum Activitate Vasi94

Activitate Vasi94

Buna ziua.
O sa trec direct la problema in cazua. in momentul acesta eu lucrez pentru o companie de telecomunicatii care se ocupa cu instalarea serviicilor altor comapnii. As dori sa stiu ce as putea face daca aceasta companie ma obliga sa lucrez peste program fara plata orelor suplimentare, fara sa imi asigure apa si obiectele sanitare specificate in contract si faptul ca ne obliga sa lucram la inaltime (urcatul pe stalpi) doar un om si nu o echipa. In plus slariul incepe de la 800 ron+ 5 ron pe instalare. Multumesc frumos.
Buna ziua, o sa trec direct la subiect.
Familia mea detine un teren extravilan, care era utilizat pentru agricultura ca si pasune.
Va scriu acest mesaj deoarece in ultima luna cei de la ococul silvic TG.Jiu au hotarat ca nu este necesar sa intrebe si proprietarul terenului ( bunica mea) daca este in regula sa depoziteze lemene sau sa defriseze cei cativa pomi fructiferi de pe locul respectiv. Pe langa ca au taiat si depozitat lemne, masinile si utilajele au distrus locul creand un drum pe mijlocul locului. Distrugerile sunt destul de mari.
Terenul respectiv se afla chiar la marginea unui sat si este de aprox 8m l si 100m L.
As avea nevioie sa stiu cam ce risca cei de la ocol si cam ce daune as putea sa cer.
Multumesc.