avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 710 soluții astăzi
Forum Activitate GrdCiprian

Activitate GrdCiprian

In urmă cu căteva luni am fost implicat intr-un accident rutier soldat cu distrugea autovehiculului meu însă noi am scăpat cu bine. După accident am incercat sa îmi recuperez paguba de la asigurator întrucât ambele mașini erau asigurate, însă aici m-am lovit de o problema,asiguratorul imi ofera doar 5800€ iar aceasta sumă nu imi acoperă dăuna masina valorand in jur de 8000€, menționez că nici eu nici cel vinovat nu dispune de banii necesari pentru a completa pentru a achiziționa autovehicul.Nu mi-se pare corect ca noi să fim nevoiți să ne milogim de cei cu asigurarea atât eu cat si cel vinovat am incercat in nenumărate rânduri să ii facem să înțeleagă că nu putem recupera masina.Ce variante ar fi in acest caz, dacă l-aș chema în instanță pe asigurator as avea castig de cauză?#-o
Mulțumesc pentru ajutorul acordat.O seară plăcută.
Bună ziua,in data de 15.12.2016 am fost implicat intr-un accident rutier soldat cu victime omenești,nu a fost necesară internarea acestora,iar persoanele nu au depus plângere împotriva mea.In urma acestora permisul mi-a fost reținut pentru cercetari primind astfel o dovadă cu drept de circulație de 15 zile care a expirat pe data de 01.01.2017,menționez că nu am solicitat prelungirea acesteia,as vrea sa știu dacă la soluționarea cazului să presupunem că o să îmi suspende permisul pe o perioada de 90 zile,aceste 90 zile încep din momentul soluționării cazului sau de când a expirat ultima dovadă?
Este posibil că la soluționarea cazului să îmi primesc permisul inapoi daca sa zicem că au trecut 6-7 luni de la accident?