avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Activitate madarasanemilia

Activitate madarasanemilia

In contractul colectiv de munca din invatamantul preuniversitar a treia zi de paste este declarata zi nelucratoare,fiind angajata ca personal nedidactic va rog sa-mi raspundeti daca beneficiez de ziua libera (18.04.2017)
Răspuns la discuția majorare salariala
madarasanemilia a scris:

Buna ziua. Sunt o angajata din sistemul preuniversitar de invatamant pe post nedidactic la o scoala si asi dori sa ma informati daca asi avea si eu dreptul la marirea salariala din ianuarie 2017 deoarece conducerea scolii la intrebarea "dece nu am primit majorare"mi-a raspuns ca numai la personalul din inspectorate se refera OUG 2/2017, dar ca o sa beneficiez de o majorare de 20 la suta de la 1 februarie 2017. Este posibil sa primesc doua majorari in acelasi timp deoarece de la 1.feb.2017 urca si minimul pe economie la 1450 ?Va multumesc anticipat!


Buna ziua. Sunt o angajata din sistemul preuniversitar de invatamant pe post nedidactic la o scoala si asi dori sa ma informati daca asi avea si eu dreptul la marirea salariala din ianuarie 2017 deoarece conducerea scolii la intrebarea "dece nu am primit majorare"mi-a raspuns ca numai la personalul din inspectorate se refera OUG 2/2017, dar ca o sa beneficiez de o majorare de 20 la suta de la 1 februarie 2017. Este posibil sa primesc doua majorari in acelasi timp deoarece de la 1.feb.2017 urcasi minimul pe economie la 1450 ?Va multumesc anticipat!