avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... majorare salariala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

majorare salariala

Buna ziua. Sunt o angajata din sistemul preuniversitar de invatamant pe post nedidactic la o scoala si asi dori sa ma informati daca asi avea si eu dreptul la marirea salariala din ianuarie 2017 deoarece conducerea scolii la intrebarea "dece nu am primit majorare"mi-a raspuns ca numai la personalul din inspectorate se refera OUG 2/2017, dar ca o sa beneficiez de o majorare de 20 la suta de la 1 februarie 2017. Este posibil sa primesc doua majorari in acelasi timp deoarece de la 1.feb.2017 urcasi minimul pe economie la 1450 ?Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: madarasanemilia , utilizator 18:00, 16 Februarie 2017
madarasanemilia a scris:

Buna ziua. Sunt o angajata din sistemul preuniversitar de invatamant pe post nedidactic la o scoala si asi dori sa ma informati daca asi avea si eu dreptul la marirea salariala din ianuarie 2017 deoarece conducerea scolii la intrebarea "dece nu am primit majorare"mi-a raspuns ca numai la personalul din inspectorate se refera OUG 2/2017, dar ca o sa beneficiez de o majorare de 20 la suta de la 1 februarie 2017. Este posibil sa primesc doua majorari in acelasi timp deoarece de la 1.feb.2017 urca si minimul pe economie la 1450 ?Va multumesc anticipat!


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Majorare salariu nicolu nicolu Buna ziua! Sunt inspector in cadrul unei primarii si am avut salariul brut de 1377 lei. Dupa majorarea salariilor cu 20% conform ordonantei de guvern am ... (vezi toată discuția)
Marire salariu bebysu bebysu buna ziua , pana la data de 1 februarie salariul meu brut era incadrat la 1308, practic era mai mic decat minim pe economie 1 februarie 2017 , mi s-a acordat o ... (vezi toată discuția)
Consilier primarie comuna Petrina12 Petrina12 BUNA ZIUA, FIICA MEA A FOST NUMITA IN FUNCTIE IN DATA DE 3 IANUARIE 2017 SI PRIMESTE UN SALARA DE BAZA/INCADRARE DE 1250 SI UN SPOR DE CONDITII VATAMATOARE DE ... (vezi toată discuția)