avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 416 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea MM

Activitate Andreea MM

Buna ziua , astazi s-au facut 3 ani de cand tatal meu a decedat in Belgia si accidentul de munca . Nu avem nici-un raspuns , nici-un vinovat ,am angajat un avocat care locuieste in Belgia ,nu ne-a dat nici-un raspuns concret . Ce mai poate fi de facut , exista sansa sa ne mai primim si noi drepturile , sa mai incercam sa speram ca mai putem supravietuii?
Avem contractul cu avocatul si este pe termen nelimitat pot sa-l reziliez ?
15 11 2016 ,anul trecut ...Va multumesc foarte ,foarte mult pentru tot ,va doresc multa sanatate !
Am inteles ,si in legatura cu avocatul ,el spune ca procuroarea din Belgia nu ii comunica mai nimic. Si o alta intrebare este ca : procuroarea din belgia a intrebat ceva de un proces judiciar ..ce este acesta ?
Domnu avocat tatal meu a murit pe santier lovit de furtunul de la popa de beton ,ce doresc eu sa aflu este :daca mama lui vaduva si fratii lui vor primi daune morale . In principiu s-a gasit vinovat cel dupa masina de beton care monitoriza popa din telecomanda
Multumesc foarte mult ! Dar as mai avea o intrebare :Fratii si mama tatalui au vreo sansa la despagubiri de la statul Belgian ?
Avem un avocat la Craiova a facut de cateva ori scrisoare la procuroarea din Belgia ,dar dansa spune ca inca sunt sub ancheta ,iar noi avem nevoie de documente care sa ateste ca a fost accident de munca .
Era angajat in Romania si detasat in Belgia si cu acte in regula
Tatal meu a murit anul trecut intru-un accident de munca in Belgia ,iar spitalizarea vine de plata acasa ,iar noi nu avem nici-un act prin care sa aratam ca a fost accident de munca pentru casa de asigurari ! cu ce ne puteti ajuta ,belgieni nevrand sa ne dea vreun act ! Multumesc!
Tatal meu a murit anul trecut in belgia in accident de munca el neavand nici.o vina . Din tara noastra mamei si sorei de 12 ani li s.a dat o pensie de 221 lei .Este corect?