avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Intrebare despre deces in alta tara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Intrebare despre deces in alta tara

Tatal meu a murit anul trecut in belgia in accident de munca el neavand nici.o vina . Din tara noastra mamei si sorei de 12 ani li s.a dat o pensie de 221 lei .Este corect?

Alte discuții în legătură

Succesiunea dupa moartea ambilor parinti ContSters161759 ContSters161759 buna.mama a murit in urma cu aprox un an iar tatal meu luna aceasta.toata averea este estimata la o casa la tara si niste terenuri.mentionez ca suntem 2 ... (vezi toată discuția)
Doar intreb - nu pot să am grijă de copil așa cum ar trebui iar mama lui refuză să mă ajute, ce pot să fac? Leuu Leuu Buna ziua,e vb despre copilu meu in varsta de 7ani....sunt despartit de mama lui de 5ani(nefiind casatoriti legal),copilu a fost in grija mea pana la varsta ... (vezi toată discuția)
Succesiune posibil testament mariatotora mariatotora buna ziua,as avea si eu o intrebare...tatal meu a murit acu o luna,inca nu s.a facut succesiunea ,mama a ramas ...intrebarea mea ar fi...mama poate lasa prin ... (vezi toată discuția)