avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate s_fiorello

Activitate s_fiorello

Imi poate recomanda cineva un avocat bun in Timisoara care a avut procese in domeniul litigiilor de munca?

Multumesc anticipat
Imi poate recomanda cineva un avocat bun specializat pe litigii de munca in Timisoara?
Multumesc anticipat
Răspuns la discuția CLAUZA FORMARE PROFESIONALA
Multumesc pentru raspunsul detaliat.Ma multumeste dar nu ma bucura ca asa stau lucurile: semnez un contract cealalta parte nu il respecta (nu imi fac traininguri) si daca eu rup contractul totul se varsa in capul meu.
Relativ la ce mi-ai zis ca argumente sunt suficiente?:

- diurnele neplatite la timp (prima dupa ce am ajuns acolo, ultima cu mult timp dupa ce m-am intors in tara) - pot demonstra
- faptul ca am stat mai mult decat am dorit acolo fara sa imi ceara in scris cineva daca mai sunt de acord sa stau mai mult decat perioada ciontractului - pot demonstra si asta
- vize de lucru nu de studii deci intentie clara de a ne duce la lucru
- emailuri care demonstreaza ca am lucrat, acte care demonstreaza ca am avut rsponsabilitati
- faptul ca cine face un training trebuie sa fie avizat de ministrerul muncii/educatiei?

Toate astea nu valoareaza nimic?nu ma ajuta in apararea mea ?

Multumesc anticipat

Răspuns la discuția CLAUZA FORMARE PROFESIONALA


Cum pot sa demonstreze 2 bilete de avion pregatirea profesionala??
Nu sunt un cunoscator in domeniu dar mi se pare absurd cu o viza de lucru si 2 bilete de avion fara dovada unor traininguri sa justifici o pregatire profesionala!?

Nu ar trebui sa aduca si dovada trainingurilor care le afirma?
Eu daca spun ca am fost la munca acolo , ei nu ar trebui sa vina cu contraargumente?

Multumes anticipat
Rog si alte pareri
Răspuns la discuția CLAUZA FORMARE PROFESIONALA
Revin cu detalii: oameni au trecut la fapte.M-au chemat instanta si ca probe aduc bilete de avion, costuri de viza, costuri cazare, diurna, salarii etc
Astea sunt dovezi ale trainingurilor? Sunt suficiente sa castige un proces aducand astfel de facturi?

Multumesc anticipat
Buna ziua,

Care este perioada maxima legala de la incheierea activitatii pana la primirea cartii de munca inapoi.
Ce se poate face daca angajatorul intarzie deliberat?

Multumesc
Răspuns la discuția CLAUZA FORMARE PROFESIONALA
Eu nu am de gand sa ii actionez in judecata.Partea proasta e ca deja am plecat de la ei.
Si ei au de gand sa ma dea in judecata acum.Chiar au sanse sa si castige daca nu pot dovedi ca m-au pregatit timp de 60 de zile?
Multumesc
Ciao,

Imi poate recomanda cineva un avocat specializat in litigii de munca in Timisoara?

Multumesc anticipat
Răspuns la discuția CLAUZA FORMARE PROFESIONALA
O parere va rog frumos a cuiva care a avut o asemea exeperienta?
Multumesc
Răspuns la discuția CLAUZA FORMARE PROFESIONALA
din pacate am semnat clauza.
stiu, asta le permite sa ma actioneze in judecata.

intrebarea mea era ce sanse au avand in vedere ca nu am facut traininguri acolo ci am fost la munca?