avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate Zoli13

Activitate Zoli13

Răspuns la discuția Stergere rau platnic
Sa fac o cerere la Biroul de credite?
Răspuns la discuția Stergere rau platnic
Buna ziua. Cererea de stergere a datelor am facut-o si depus-o la banca in toamna. Acum cand am fost la banca sa vad situatia, domnul de acolo ridica din umeri ca nu stie de ce mai figurez in baza de date. A recunoscut si el ca trebuia sa fiu sters. La Biroul de Credite se poate face cerere on-line?
Am avut un credit la o banca. Am fost raportat la o firma de recuperare. Am achitat creditul in urma cu vreo 6 ani. Firma unde lucrez a vrut sa imi vireze salariul fix la acea banca( Banc Post), dar a refuzat spunand ca sunt rau platnic. In toamna anului 2017 am dat o declaratie la banca ca am achitat creditul. Acum iar am fost la banca dar tot figurez ca rau platnic si nu imi poate face cardul de salariu. Unde sa ma adresez sa fiu sters din baza de date pentru ca eu am achitat datoria?
Multumesc mult
Se poate vinde proprietatea doar pe baza certificatului de mostenitor, fara intabulare?
Va multumesc pentru raspusuri
Pe mine ma pot imputernici sa-i reprezint?
Buna ziua.Eu impreuna cu fratii mei dorim sa vindem casa parinteasca, dar cei doi frati ai mei sunt in strainatate.Cum se procedeaza daca ei sunt plecati? Imi pot trimite ceva procura de acolo?