avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Activitate Radu-Cristina

Activitate Radu-Cristina

Bună ziua !
Aveți idee unde pot verifica cât sau dacă mai are cineva un credit?
Am tot încercat pe biroul de credite dar nu merge, aveți și alta posibilitate ?
Mulțumesc!
Buna ziua! Am si eu mare nevoie de niste lamuriri,asa mai pe intelesul meu...Ma numesc Cristina,am 24 de ani si de aprox 2 ani lucrez la o firma textila,de 10 luni am salariul brut de 6000RON,contract pe perioada nelimitata...eu de curand am aflat ca sunt insarcinata,am 2 luni :D inca nu am anuntat angajatorul,sapt urmatoare voi face asta cu toate actele aferente...intrebarea mea este...ce indemnizatie voi avea? angajatorul pana in ce luna va fi nevoit sa-mi plateasca catre stat? imi este teama sa nu-mi schimbe incadrarea si sa n mai beneficiez de acest salariu...va rog mult sa ma lamuriti per amanuntul ca sa stiu pasii si sa reusesc sa beneficiez de indemnizatie la salariul de acum...multumesc anticipat!
Buna ziua ! Am si eu nevoie de niste lamuriri va rog...deci lucrez la o firma de 1 an si 8 luni...perioada nedeterminata insa din iulie 2016 mmi-am schimbat salariul si functia...tot cu perioada nedeterminata. Din mai e posibil sa nu mai aiba nevoie de noi si as vrea sa stiu...daca raman fara loc de munca si pana in vara nu-mi gasesc alt loc de munca...daca raman insarcinata mai pot beneficia de indemnizatie ptr. cresterea copilului? Explicati-mi,va rog toate detaliile in acest scop...Sau daca ma baga in somaj...ce indemnizatie as putea avea? Daca salariul meu in prezent este 6000ron in cartea de munca....