avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate Cristina Trasca

Activitate Cristina Trasca

Buna seara,am reusit într-un final să-mi infintez o asociație pt copii cu probleme și întrebarea mea este cum se procedează pentru că firmele,sa imi dea mie impozitul anual/trimestrial ce trebuie facut ?si care e termenul de depunere,multumesc
Buna seara as avea o nelămurire și dacă ați putea sa ma lămuriti.Sotul meu este pana in Septembrie anul curent in concediu de creștere a copilului ,Întrebarea mea este dacă se poate prelungi de la 2 la 3 ani concediul de creștere având jn vedere ca frățiorul mai mare este încadrat in grad grav de handicap ,Mulțumesc anticipat Cristina Trasca
Am o nelămurire si as vrea dacă puteți sa ma lamuruti si pe mine.Cele 12 luni din cele 24 de luni anterior datei nașteri copilului trebuie sa fie consecutive sau pot sa fie si cu întrerupere,va mulțumesc
Răspuns la discuția Indemnizație creștere copil
Ca sa înțeleg mai exact ,trebuie sa muncească pe teritoriul României înainte de nașterea copilul care bine înțeles se va naște in Romania,
Exemplu se angajează de la 1 Iunie 2017 pana la mijlocul lunii Septembrie când se va naște copilul,
Ați pute să-mi spuneti de acte as avea nevoie de aici din străinătate?
Va mulțumesc!!
Buna seara,numele meu este Cristina si as dori dacă puteți sa ma lămuriti si pe mine in legătura cu indemnizația pt creșterea copilului.Sunt însărcinată in 13 săptămâni si locuim in Irlanda de 5 ani, timp in câre soțul meu a muncit legal cu o întrerupere anul trecut de 4 luni pentru schimbarea locului de munca,vrem sa ne întoarcem acasă cu totul si as vrea sa știu dacă soțul meu are dreptul sa aplice pentru indemnizație deoarce eu nu am muncit mereu deoarce mai avem un copilaș ,Va mulțumesc anticipat