Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire concediu de creștere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire concediu de creștere a copilului

Buna seara as avea o nelămurire și dacă ați putea sa ma lămuriti.Sotul meu este pana in Septembrie anul curent in concediu de creștere a copilului ,Întrebarea mea este dacă se poate prelungi de la 2 la 3 ani concediul de creștere având jn vedere ca frățiorul mai mare este încadrat in grad grav de handicap ,Mulțumesc anticipat Cristina Trasca
Nu se poate prelungi durata CCC , decat daca copilul este incadrat in grad de handicap.