Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prelungire concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prelungire concediu crestere copil

Buna seara! Spuneti-mi va rog, daca am dreptul sa prelungesc concediul de crestere copil, avand in vedere ca baietelul meu prezinta intoleranta la lactoza. Multumesc!
1. Concediul crestere copil (CCC) se poate prelungi pana la varsta de 3 ani a copilului daca acesta este incadrat intr-un grad de handicap.

2. Incadrarea in grad de handicap o stabileste comisia medicala care va elibereaza un certificat de handicap.