avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate IonutBr

Activitate IonutBr

Buna ziua. Am și eu o problema. Am trimis un aparat foto DSLR pentru calibrare pe garanție. Menționez ca am împachetat coletul in folie de protecție cu bule de aer iar cutia a ajuns intacta la service conform pozelor de Receptie . In prima zi am primit email ca Operațiune costa 450 de lei și nu se face pe garanție, iar a doua zi am primit mail sa nu iau in seama mailul anterior ca nu s-a terminat constatarea. După câteva ore primesc email ca aparatul este spart și de asta nu funcționează. Aparatul era ca nou și in garanție . Cei de la service nu recunosc ca l-au spart și când le-am zis ca fac plângere la ANPC au spus ca nu le pasa. Am poze cu toate conversațiile și mailurile de la ei. Cum pot proceda?
Răspuns la discuția incetare contract de inchiriere
ideea este alta. eu m-am mutat de acolo. de fapt nu am stat deloc acolo. nu vreau nici bani inapoi si nici altceva. i-am dat si cheile. vreau doar sa nu mai am treaba cu aeast persoana si sa rupa contractul ca sa nu ma trezesc dupa ceva vreme ca ii datorez bani ca nu am platit chiria...
buna ziua. incerc de cateva sapamani sa reziliez un contract de inchiriere si nu gasesc raspund nicaieri despre modul in care as putea face asta. motivul pentru care vreau sa rup contractul este faptul ca apartamntul este la ultimul etaj si la prima ploaie a plouat in casa. propritarul este o persoana cu care nu te poti intelege. eu nu am ocuit deloc acolo doar urma sa o fac . i-am dat 1700 de lei (850 chiria si 850 garantie). cand am fost sa ii arat ce e in apartament si sa ii dau cheile era sub influenta bauturilor alocoolice si a inceput sa tipe . nu vreau sa mai am de a face cu asemenea persoane si vreau sa rezliez contractul. ce pot face? multumesc