avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1939 soluții astăzi
Forum Activitate Andreia Simina

Activitate Andreia Simina

Imi poate spune cineva ce se mai poate face dacă am cumpărat o mașină anul trecut si din diverse motive nu am reușit sa o inscriu.Mi-a expirat fiscalul.
Bună ziua,mi-ar putea spune cineva dacă persoanele juridice mai plătesc taxa radio tv.Va mulțumesc.
Bună ziua,îmi poate spune cineva dacă se poate inmatricula cu Certificat de Export Permanent masina cumpărata Uk.Mulțumesc.
Răspuns la discuția Înmatriculare fără acte
Noi am achiziționat masina si am lăsat actele care erau pe numele vechiului proprietar la Dvla in Londra pt a le trece pe numele nostru si a le trimite prin posta in România.Au trecut 7 luni iar ele nu au ajuns in România.
Buna ziua,am cumpărat un sprinter din Anglia acum 7 luni si inca nu au ajuns actele (cartea mașinii).Cum as putea sa o inmatriculez in situația asta ce ar trebui să fac.Va mulțumesc
Buna ziua.In noiembrie 2006 sotul achiziționat un sprinter din Anglia.A depus toate actele necesare la Dvla pt obținerea cărții de identitate a mașini care nici pana la ora actuală nu au ajuns.Ce am putea face in acest caz pt ca am vrea sa-l inmatriculam in plus ne scade in curând si itp.