Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Taxa radio tv persoane juridice
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Taxa radio tv persoane juridice

Bună ziua,mi-ar putea spune cineva dacă persoanele juridice mai plătesc taxa radio tv.Va mulțumesc.
Legea 1/2017 a eliminat incepand cu 01.02.2017 aceasta taxa prin modif Legii nr. 41/1994 privind organizarea şi funcţionarea Societăţii Române de Radiodifuziune şi Societăţii Române de Televiziune
Ioan Petru Butariu, Contabil