avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Taxa radio tv persoane juridice
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Taxa radio tv persoane juridice

Bună ziua,mi-ar putea spune cineva dacă persoanele juridice mai plătesc taxa radio tv.Va mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 15:18, 5 Iulie 2017
Legea 1/2017 a eliminat incepand cu 01.02.2017 aceasta taxa prin modif Legii nr. 41/1994 privind organizarea şi funcţionarea Societăţii Române de Radiodifuziune şi Societăţii Române de Televiziune
Ultima modificare: Miercuri, 5 Iulie 2017
Ioan Petru Butariu, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa pe radio si tv anulata sau nu ? apr0ape_om apr0ape_om Buna ziua , am si eu o nedumerire, am facut o cerere de la scutirea platei taxelor radio si tv pe firma, deoarece nu am tv si nici radio, deci nu beneficiez de ... (vezi toată discuția)
Taxa radio tv - sediu social societate mandricu_yo mandricu_yo Buna ziua, Referitor la taxa radio - tv , am primit o factura de plata pe societatea pe care o administrez, de 360 lei pe ultimii 3 ... (vezi toată discuția)
Plata taxei radio-tv pentru persoane juridice ContSters194656 ContSters194656 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac in urmatoarea situatie: sediul Firmei mele (SRL cu obiect d e activitate traduceri-interpretariat si 4 ... (vezi toată discuția)