Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Înmatriculare fără acte
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Înmatriculare fără acte

Buna ziua,am cumpărat un sprinter din Anglia acum 7 luni si inca nu au ajuns actele (cartea mașinii).Cum as putea sa o inmatriculez in situația asta ce ar trebui să fac.Va mulțumesc
Pentru analiza si eventual raspuns,este necesar sa comunicati minimum de date relevante
Daca ati achizitionat in urma cu 7 luni vehiculul,care este motivul pentru care nu ati intrat in posesia tuturor documentelor acestuia ?
Discutati cu vanzatorul finalizarea procedurii de tranzactionare vehicul
Atentie sporita asupra termenului de finalizare procedura de inmatriculare auto care este de 30 de zile de la achizitia acestuia
Neincadrarea in termenul prevazut pentru inmatriculare auto,atrage amenda
Noi am achiziționat masina si am lăsat actele care erau pe numele vechiului proprietar la Dvla in Londra pt a le trece pe numele nostru si a le trimite prin posta in România.Au trecut 7 luni iar ele nu au ajuns in România.