avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Activitate poparelu

Activitate poparelu

Discuție Sfat
Buna ziua
Sunt in proces cu Casa de pensii Neamt , am castigat in fond mi sa recalculat pensia am primit si din urma diferenta care este substantiala dar casa a facut apel la Curtea de apel Bacau sunt la a treile termen.
Intrebarea mea este urmatoarea nu mai am domiciliu in Neamt de cand am iesit la pensie m-am mutat cu domiciliu in Jud Ilfov influienteaza cu ceva sau dosarul va fi trimis la curtea de apel din Ilfov.
Răspuns la discuția Declină soluţionarea cauzei
Multumesc , e prima oara cand am de aface cu tribunalul. Si eu cum pot sa fac contestatie daca nu stiu de proces


Răspuns la discuția Declină soluţionarea cauzei
Am incercat sa explic ca nu am stiut de acest proces . nu am primit citatie ,
Răspuns la discuția Declină soluţionarea cauzei
Dar la ce instanta eu domiciliu il am in jud Calarasi
Buna ziua va rog sa ma ajutati sa inteleg termeni judecatoresti. Am avut un card bancar care am crezut ca am terminat dar nu sa inchis. Am fost trimis in judecata de catre o firma: BEJ FLOREA MIHAI Petent: CREDIT PLUS (GULF) Creditor cu solutia-
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea de încuviinţare a executării silite.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 01.04.2016
Vreau sa mentionez ca in iulie 2015 am vandut apartamentul si mi-am schimbat domiciliu in alt judet cu alta adresa . Firma recuperatoare da in judecata firma la care lucrez procesul a avut loc cu urmatoarea sentinta .
Tip solutie: Declină soluţionarea cauzei
Solutia pe scurt: Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Sectorului 2 Bucuresti, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Judecătoriei Botosani. Fără cale de atac.
Mentionez ca nu am primit nici o citatie apartamentul a fost revandut la alta persoana pe care nu o cunosc.
Ce ar trebui sa fac si la ce sa ma astept