avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1586 soluții astăzi
Forum Activitate SzakacsAna

Activitate SzakacsAna

Buna ziua,

persoana fizica cumpara un autoturism in luna Aprilie la o valoare de 6000 euro,
in luna Mai se hotaraste sa il vanda la pretul de 7500 euro , castigul de 1500 euro trebuie declarat anul urmator in declaratia 200 si platit impozit sau nu?

Multumesc anticipat.
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o parere la urmatoarea problema :

in luna ianuarie nu au fost inregistrate bonuri de combustibil de la un decont extern.... cum sa corectez aceasta greseala sa fie corect din punct de vedere legal?

Va multumesc
Discuție LICITATIE
SC "X" A PARTICIPAT LA O LICITATIE PT ACHIZITIONAREA UNUI TEREN, A PLATIT O SUMA DE 6000 RON CARE REPREZINTA GARANTIE LICITATIE, DUPA 1 LUNA A PRIMIT INAPOI DIN GARANTIE 2000 RON, IAR RESTUL DE 4000 NU, LEGAL CUM ESTE CORECT ?
MULTUMESC
multumesc!
Buna ziua,
va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
Societate infiintata in anul 2016, microintreprindere, depun declaratiile la trimestru, am 4 angajati care au fost angajati in ianuarie 2017 , unuldin ei a vrut sa elibereze reteta compensata de la medic si nu a putut sa elibereze din cauza ca medicul i-a comunicat ca nu este asigurat.... declaratia pt trimestrul I, am termen de depunere si plata pana pe data de 25.04.2017, ce este de facut in aceasta situatie???? cum sa procedez sau ce nu am facut bine? va multumesc anticipat.